Okulistyka weterynaryjna

Certyfikat badania chorób dziedzicznych oczu psów. Mikrochirurgia. Operacje zaćmy

Przyjazna Przychodnia weterynaryjna

Weterynarz Kraków - Dębniki, Ruczaj.

Wieloletnie doświadczenie internistyczne i chirurgiczne

EKG, USG, RTG, Endoskopia

LECZENIE GŁĘBOKICH WRZODÓW ROGÓWKI - ZESZYT OKULISTYCZNY MW

WRZÓD ROGÓWKI

Zeszyt okulistyczny z artykułem doktora Stefanowicza obszernie omawiającym problematykę leczenia głębokich i powikłanych owrzodzeń rogówki wlaśnie wyszedł. 
https://www.magwet.pl/products/301

Serdecznie dziękujemy za maile i wysokie oceny w internecie. Niezmiennie staramy się zasłużyć na wystawiane przez Was opinie, takie jak: "dobry weterynarz", czy "najlepszy weterynarz w Krakowie". 

Jaskra - postępowanie chirurgiczne. Streszczenie wykładu. lek.wet. P. Stefanowicz


Jaskra - podstawowe informacje i propozycje leczenia chirurgicznego

 Wzrost ciśnienia śródgałkowego może być przyczyną utraty wzroku, a zawsze skutkuje dyskomfortem i przewlekłym bólem. Nieleczony prowadzić może do kolejnych poważnych powikłań okulistycznych, z utratą gałki ocznej włącznie. Istnieje wiele technik operacyjnego leczenia jaskry. Wszystkie mają charakter mikrochirurgiczny. Zaawansowane metody chirurgicznego leczenia jaskry wymagają specjalistycznego sprzętu i materiałów.

Read more...

Monitoring ciąży u suk i kotek. USG doppler ciąży.

                       USG ciąży u suk można przeprowadzić już od 21 dnia po pokryciu, jednak optymalnym terminem na wykonanie pierwszego badania sonograficznego jest 25, 26 dzień. W tym dniu widoczna jest po raz pierwszy czynność skurczowa serca płodu, która jest w przybliżeniu dwa razy większa niż u matki. Dzięki diagnostyce ultrasonograficznej możemy bezpiecznie monitorować rozwój ciąży na każdym jej etapie. Nie jesteśmy w stanie natomiast określić liczebności miotu. W tym przypadku bardzo pomocne jest badanie radiologiczne, które możemy wykorzystać już od 45 dnia ciąży.

Behawiorysta weterynaryjny radzi. Tym razem o nauce klikerem.

Każde zachowanie (psa, kota, konia, a nawet człowieka) można wykreować, modyfikować lub

całkowicie zmienić mając do dyspozycji odpowiednio wartościowe nagrody oraz narzędzie pełniące

rolę wskazówki.

Read more...

USG, Echo serca - ESAOTE MyLab 30 - Gold Cardiovascular

To już pewne. W nowy rok wchodzimy wyposażeni w aparat USG z najwyższej półki - Esaote MyLab 30 Gold. 
Urządzenie o potężnych możliwościach i jakości obrazowania pozwoli na szybsze i dokładniejsze diagnozowanie. Mylab 30 ze specjalistycznymi głowicami jest aparatem dedykowanym przede wszystkim (choć nie wyłącznie) do badań echokardiograficznych. Ponieważ pacjentów kardiologicznych wymagających opieki wciąż przybywa w naszej przychodni, a przypadki są coraz trudniejsze postanowiliśmy się "dozbroić"; Od dziś możemy przebadać każdego pacjenta - od myszki po Doga niemieckiego. Zapraszamy na badania USG jamy brzusznej i echo serca.