Okulistyka weterynaryjna

Certyfikat badania chorób dziedzicznych oczu psów. Mikrochirurgia. Operacje zaćmy

Przyjazna Przychodnia weterynaryjna

Weterynarz Kraków - Dębniki, Ruczaj.

Wieloletnie doświadczenie internistyczne i chirurgiczne

EKG, USG, RTG, Endoskopia

O Firmie

Personel

lek. wet. Paweł Stefanowicz - Właściciel i kierownik  Przychodni Weterynaryjnej RETINA. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych (ESVO).

Jest absolwentem Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Akademii Rolniczej we Wrocławiu  (2002r.). W dotychczasowej pracy zawodowej zdobył doświadczenie w leczeniu chorób wewnętrznych i chirurgii małych zwierząt domowych ze szczególnym uwzględnieniem chorób narządu wzroku. Od 2006r. zajmuje się wyłącznie okulistyką weterynaryjną.W 2008r. ukończył specjalistyczne szkolenie z zakresu okulistyki na Uniwersytecie Luksemburskim w Ramach kursu ESAVS. Regularnie uczestniczy w kongresach okulistycznych ESVO (Europejskiego Stowarzyszenia Okulistów Weterynaryjnych) i ECVO (Europejskiego Koledżu Okulistów Weterynaryjnych) oraz licznych szkoleniach i warsztatach z zakresu oftalmologii weterynaryjnej w Polsce i za granicą.

W roku 2013 ukończył studia specjalizacyjne z zakresu chirurgii zwierząt domowych i uzyskał tytuł specjalisty. W 2014 r. odbył staż na oddziale okulistycznym renomowanej, referencyjnej kliniki specjalistycznej Animal Health Trust w Newmarket w Wielkiej Brytanii. Jest członkiem założycielem sekcji okulistycznej PSLWMZ oraz autorem publikacji  naukowych o tematyce okulistycznej w prasie fachowej. 

Jako jeden z nielicznych lekarzy weterynarii w Polsce i jak dotychczas jedyny w Małopolsce wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, umożliwiające przywrócenie wzroku zwierzętom z zaawansowaną kataraktą a także mikrochirurgiczne zabiegi okulistyczne pozwalające na leczenie jaskry i owrzodzeń rogówki. 


lek. wet. Michał Szeląg - Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (2011 r.). Zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych małych zwierząt. Szczególnym polem jego aktywności weterynaryjnej  są ortopedia i stomatologia. Od 2012 roku prowadzi leczenie pacjenów ortopedycznych przy użyciu nowoczesnych terapii regeneratywnych (komórkami macierzystymi i PRP).


lek. wet. Maciej Rudnicki - Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW, w Warszawie (2011 r.). Jest internistą. Specjalizuje się w kardiologii i anestezjologii. Wykonuje badania układu krążenia, w tym EKG i ECHO SERCA. Jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych (ESVC). Podczas zabiegów operacyjnych dba o bezpieczeństwo znieczulenia.

 

Lek. wet. Justyna Mazur - Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (2014r.) Interesuje się interną małych zwierząt, a w szczególności nefrologią. Koty to jej ulubieni pacjenci, ale każde chore zwierzę może liczyć na jej pomoc. Specjalizuje się w diagnostyce obrazowej, w tym w badaniach ultrasonograficznych z użyciem technik dopplerowskich. W lecznicy otacza troskliwą opieką pacjentów hospitalizowanych.

 

mgr Karolina Cieślik - W przychodni pełni funkcję recepcjonistki i asystentki lekarza (technika weterynarii). Jest również odpowiedzialna za kontakty z właścicielami naszych pacjentów. Specjalizuje się w rozwiązaywaniu problemów behawioralnych psów i kotów. W 2014 r uzyskała tytuł specalisty COAPE (międzynarodowy certyfikat dyplomowanego specjalisty behawioru zwierząt domowych).  Po zabiegach chirurgicznych opiekuje się pacjentami w szpitalu.

 

mgr Agnieszka Wójcik - Recepcjonistka i asystentka lekarza weterynarii. Dobra dusza lecznicy. Otacza opieką pacjentów w szpitalu i po operacjach. Asystuje przy zabiegach chirurgicznych wpsomagając opiekę anestezjologiczną. 


 Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług świadczonych przez Przychodnię „RETINA”.